Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Modlikowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Modlikowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Tadeusz Stelmach. Erygowana w 1958[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chojnów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Modlikowicach – więcej informacji

Siedziba
Modlikowice

Adres

Modlikowice 38
59-516 Zagrodno

Data powołania
15 kwietnia 1958

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Tadeusz Stelmach

Wspomnienie liturgiczne
26 sierpnia

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Modlikowicach – historia i współczesność

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Modlikowicach to parafia rzymskokatolicka, która ma bogatą historię. Została założona w 1923 roku, a jej sercem jest malowniczo położony kościół. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele, przyciągając wiernych z okolicznych miejscowości.

Księża prowadzący parafię dbają o duchowe potrzeby swoich parafian poprzez modlitwę i liturgię. W kancelarii można załatwić sprawy związane z intencjami mszalnymi oraz uzyskać informacje dotyczące życia wspólnoty. Parafianie spotykają się nie tylko na mszy świętej, ale również na różnych wydarzeniach religijnych organizowanych przez księży.

Rozpoczęcie każdej mszy to moment jednoczenia się we wspólnej modlitwie do Jezusa Chrystusa. Wierni uczestniczący żywo angażują swoje serca w liturgię każdego dnia tygodnia. Kościół staje się prawdziwym domem dla wszystkich poszukujących spokoju ducha i wsparcia duchowego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *