Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Tomasz Kwiecień. Erygowana w 1972[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chojnów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach – więcej informacji

Siedziba
Rokitki

Adres

Rokitki 73a
59-225 Chojnów

Data powołania
23 kwietnia 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Tomasz Kwiecień

Wspomnienie liturgiczne
26 sierpnia

 

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach – Serce lokalnej wspólnoty

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach to parafia rzymskokatolicka, która od lat pełni ważną rolę w życiu mieszkańców. Kościół został zbudowany na początku XX wieku, a jego piękna architektura przyciąga wiernych oraz turystów. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, które gromadzą ludzi pragnących modlitwy i duchowego wsparcia.

W dni powszednie liturgia rozpoczyna się o godzinie 18:00, natomiast w niedzielę i święta msza odbywa się o różnych porach, aby każdy mógł znaleźć czas na uczestnictwo. Księża prowadzący parafię są zawsze gotowi do rozmowy i pomocy wiernym w ich intencjach. W kancelarii parafialnej można załatwić wszelkie sprawy związane z sakramentami oraz życiem kościoła.

Domu bożego nie opuszcza duch Jezusa Chrystusa, który jest obecny podczas każdej mszy świętej. Parafianie chętnie angażują się w życie wspólnoty poprzez różne inicjatywy organizowane przez księży i świeckich liderów. Parafia Matki Bożej Częstochowskiej to miejsce pełne serca i ciepła, gdzie każdy może znaleźć ukojenie dla duszy oraz poczucie przynależności do większej rodziny chrześcijańskiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *