Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze – znajduje się w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji Legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze – więcej informacji

Adres
ul. Morcinka 8a58-500 Jelenia Góra

Data powołania

1 marca 1996

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Jelenia Góra Zachód

Wspomnienie liturgiczne
4 października

 

Historia i działalność Parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze

Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą lat 50. XX wieku. Kościół został poświęcony w 1957 roku, stając się miejscem codziennej modlitwy dla lokalnej społeczności. W dni powszednie oraz niedziele odprawiane są msze święte o różnych godzinach, umożliwiając wiernym udział w liturgii.

Msza niedzielna gromadzi licznych parafian, którzy przybywają do kościoła z serca miasta oraz okolicznych miejscowości. Codziennie księża prowadzą modlitwy i nabożeństwa intencji żywo związanych z potrzebami duchowymi swoich wiernych.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich chcących załatwić sprawy związane z sakramentami czy innymi formalnościami kościelnymi. Działalność duszpasterska obejmuje szeroki wachlarz inicjatyw kulturalnych oraz wspólnotowych spotkań odbywających się zarówno na terenie domu parafialnego, jak i poza nim.

Rozpoczęcie każdego nowego dnia wiąże się tutaj nie tylko ze zwykłym rytmem życia religijnego, ale także głębokim zanurzeniem w nauce Jezusa Chrystusa poprzez różnorodne formy katechezy i formacji duchowej oferowane przez tę dynamiczną wspólnotę wiary.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *