Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Radogoszczy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Radogoszczy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubań w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1993[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubań

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Radogoszczy – więcej informacji

Siedziba
Radogoszcz

Adres

Radogoszcz 68
59-800 Lubań

Data powołania
18 października 1993

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Jan Leśnik

Wspomnienie liturgiczne
3 maja

 

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Radogoszczy – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Radogoszczy to ważne miejsce dla mieszkańców tej malowniczej miejscowości. Parafia rzymskokatolicka, założona w 1935 roku, od lat gromadzi wiernych na codzienne msze święte i niedzielne liturgie. Kościół parafialny jest nie tylko miejscem modlitwy i duchowego wsparcia, ale również centrum życia społeczności.

Msze święte odbywają się codziennie, a szczególną atmosferę można poczuć podczas niedzielnych uroczystości. Księża prowadzący parafię dbają o to, aby każda msza była wyjątkowa i poruszała serca wiernych. Wierni mają możliwość składania intencji mszy oraz uczestniczenia w różnych formach modlitwy.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub pomocy w sprawach formalnych związanych z życiem kościelnym. Parafia Matki Bożej Królowej Polski organizuje także wiele wydarzeń kulturalno-religijnych oraz angażuje się w działalność charytatywną na rzecz lokalnej społeczności.

Radogoszcz może być dumna ze swojej parafii, która każdego dnia wnosi dużo dobra do życia swoich mieszkańców. Każdy kto odwiedzi ten kościół z pewnością poczuje ciepło domowej atmosfery i znajdzie chwilę spokoju na modlitwę oraz refleksję nad swoim życiem duchowym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *