Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana[1] w Polkowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie polkowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Marek Kluwak. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 25 grudnia 1998. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Wojska Polskiego. Jest najmłodszą parafią w mieście.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Polkowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach – więcej informacji

Siedziba
Polkowice

Adres

ul. Wojska Polskiego 7
59-100 Polkowice

Data powołania
25 grudnia 1998

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana

 

Historia i działalność Parafii Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach

Parafia Matki Bożej Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach to parafia rzymskokatolicka, której historia sięga 1965 roku. Kościół znajduje się w sercu miasta, przyciągając wiernych zarówno z okolicznych miejscowości, jak i mieszkańców Polkowic. Msza święta jest celebrowana codziennie, a liturgia odbywa się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Księża prowadzą intensywną pracę duszpasterską, organizując modlitwy oraz msze intencji dziękczynnych. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wiernych pragnących uzyskać pomoc duchową czy też załatwić sprawy formalne związane z sakramentami.

Wierni mogą uczestniczyć we mszy na żywo lub odwiedzić dom Boży na modlitwę indywidualną. Rozpoczęcie każdej mszy poprzedza wspólna modlitwa do Jezusa Chrystusa, co wzmacnia więź między członkami wspólnoty parafialnej a Bogiem.

Niedziela to szczególny dzień dla parafian – spotykają się oni licznie na liturgii niedzielnej, by razem celebrować tajemnice wiary katolickiej oraz czerpać siłę do codziennych wyzwań życiowych z nauk Jezusa Chrystusa.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *