Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Łaskawej – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu zgorzeleckiego diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Zgorzelec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu – więcej informacji

Adres
pl. Najświętszej Maryi Panny 159-900 Zgorzelec

Data powołania

28 października 2004

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Zgorzelec

Wezwanie
Matki Bożej Łaskawej

 

Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu – historia i codzienność

Parafia Matki Bożej Łaskawej w Zgorzelcu, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą lat 50. XX wieku. Kościół znajduje się w sercu miasta i jest miejscem spotkań dla wiernych, którzy codziennie uczestniczą we mszy świętej. Msze odbywają się zarówno w dni powszednie jak i niedziele, oferując duchowe wsparcie poprzez modlitwę i liturgię.

Księża posługujący w tej parafii angażują się nie tylko w odprawianie mszy, ale także prowadzą kancelarię parafialną oraz organizują liczne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Wierni mogą składać intencje modlitewne oraz uczestniczyć we wspólnotowych nabożeństwach ku czci Jezusa Chrystusa.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej to moment pełen wzruszeń i refleksji dla każdego obecnego. Parafianie doceniają możliwość spędzania czasu na żywo z Bogiem oraz wspólnego przeżywania wiary zarówno podczas niedzielnych liturgii jak i codziennych nabożeństw. Kościół pełni rolę duchowego domu dla wielu serc pragnących bliskości z Bogiem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *