Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach – znajduje się w dekanacie Jelenia Góra Zachód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Mariusz Majewski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 25 czerwca 1990 roku. Mieści się przy ulicy PCK.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jelenia Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach – więcej informacji

Adres
ul. PCK 2358-560 Jelenia Góra-Cieplice

Data powołania

25 czerwca 1990

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Jelenia Góra Zachód

 

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach – Historia i Działalność

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze-Cieplicach to parafia rzymskokatolicka, która od lat gromadzi wiernych na modlitwę. Rozpoczęcie jej działalności datuje się na lata 50. XX wieku, kiedy to wybudowano pierwszy kościół. W sercu Cieplic parafia codziennie oferuje mszy świętej, zarówno w dni powszednie, jak i niedzielę. Msza święta odbywa się również w intencji różnych potrzeb wiernych.

Księża posługujący w tej parafii dbają nie tylko o duchowe potrzeby swoich parafian, ale także angażują się żywo w życie lokalnej społeczności. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych sakramentami lub potrzebujących wsparcia duchowego.

Liturgia mszy świętej jest starannie przygotowana i prowadzona z pełnym zaangażowaniem serca kapłanów oraz wspólnoty domu bożego Jezusa Chrystusa. Codzienne nabożeństwa oraz szczególne uroczystości religijne przyciągają licznych wiernych z okolicy oraz turystów odwiedzających Jelenią Górę-Cieplice.

W niedziele kościół tętni życiem podczas licznych mszy świętych, gdzie każdy może znaleźć miejsce dla siebie na modlitwę i refleksję nad słowem bożym. Parafia ta stanowi ważny punkt życia religijnego regionu i nieustannie rozwija swoją działalność duszpasterską ku chwale Boga.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *