Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla w Zagrodnie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla w Zagrodnie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie złotoryjskim w diecezji legnickiej. Kościół parafialny mieści się pod numerem 172 w Zagrodnie.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla w Zagrodnie – więcej informacji

Siedziba
Zagrodno

Adres

Zagrodno 172
59-516 Zagrodno

Data powołania
1945

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla w Zagrodnie – historia i codzienność

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Chrystusa Króla w Zagrodnie to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Ta parafia rzymskokatolicka została założona w 1925 roku, a jej kościół jest centrum duchowym wielu mieszkańców. Codziennie odbywają się tam msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia przyciąga wiernych pragnących oddać się modlitwie oraz uczestniczyć we mszy świętej.

W każdą niedzielę księża odprawiają liturgię z serca, modląc się za intencje parafian. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub formalnego. Domu Parafialnego nie brakuje żywych dyskusji na temat wiary oraz wspólnych działań na rzecz społeczności.

Rozpoczęcie każdego dnia zaczyna się od mszy świętej, co podkreśla znaczenie Jezusa w życiu codziennym wiernych tej parafii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *