Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Stanisław Kusik. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1972 roku[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu – więcej informacji

Siedziba
Bolesławiec

Adres

Plac Zamkowy 1b
59-700 Bolesławiec

Data powołania
1 lipca 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wezwanie
Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu – serce wspólnoty

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu to parafia rzymskokatolicka, która od lat gromadzi wiernych wokół kościoła przy ul. Kościelnej. Jej historia sięga 1954 roku, kiedy to rozpoczęto budowę obecnego domu bożego. Codziennie odbywają się tu msze święte oraz różnorodne liturgie, które przyciągają zarówno mieszkańców Bolesławca, jak i turystów.

W dni powszednie msza święta rozpoczyna się o godzinie 7:00 rano, a w niedzielę można uczestniczyć we mszach o różnych porach dnia. Parafia żywo angażuje się w życie duchowe swoich wiernych poprzez modlitwę i intencji mszalne składane codziennie na ręce księży.

Kancelaria parafialna otwarta jest od poniedziałku do piątku i służy pomocą we wszelkich sprawach związanych z życiem parafii. Dzięki zaangażowaniu kapłanów i ludzi dobrej woli Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest prawdziwym sercem lokalnej wspólnoty chrześcijańskiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *