Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźniku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźniku – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Nowogrodziec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Nowogrodziec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźniku – więcej informacji

Siedziba
Brzeźnik

Adres

Brzeźnik 46
59-700 Bolesławiec

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Nowogrodziec

Wezwanie
Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

Historia i codzienne życie Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźniku

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźniku to parafia rzymskokatolicka, która od lat jest duchowym centrum lokalnej społeczności. Kościół, który jest sercem parafii, został wybudowany w 1925 roku i od tego czasu nieprzerwanie służy wiernym. Codziennie odbywają się tutaj msze święte oraz modlitwy intencji parafian.

W dni powszednie liturgia rozpoczyna się o godzinie 18:00, natomiast w niedzielę msza święta gromadzi licznych wiernych już od rana. Księża z parafii dbają o duchowy rozwój swoich podopiecznych poprzez regularne spotkania modlitewne oraz katechezy dla dzieci i młodzieży.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw związanych z życiem wspólnoty. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy żywo angażuje się również w działalność charytatywną, niosąc pomoc potrzebującym zarówno materialną jak i duchową. Wierni mogą liczyć na wsparcie księży nie tylko podczas mszy świętej czy liturgii, ale także poza murami kościoła – we własnych domach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *