Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach − parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie Sokołów Małopolski. Erygowana 9 lutego 1938 roku.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Sokołów Małopolski

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach – więcej informacji

Adres
Mazury 12736-130 Raniżów

Data powołania

9 lutego 1938

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Dekanat
Sokołów Małopolski

Wspomnienie liturgiczne
27 czerwca

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach – Historia i Wspólnota

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mazurach to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. Parafia rzymskokatolicka powstała w 1923 roku, kiedy to pierwszy kościół został poświęcony. Od tamtej pory stała się centrum życia duchowego mieszkańców Mazur. Kościół, który znajduje się przy ulicy Piotra Skargi, codziennie gromadzi wiernych na wspólnej modlitwie i mszy świętej.

Msze święte odbywają się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele oraz święta. W szczególności sobota jest dniem intensywnego uczestniczenia parafian we mszy za zmarłych oraz modlitwę intencji żywo zapisanych na stronach kancelarii parafialnej. Parafianie chętnie angażują się w życie parafii, uczestnicząc nie tylko we mszach świętych, ale również w różnych formach liturgii.

Cmentarz przykościelny jest miejscem spoczynku wielu pokoleń wiernych z tej okolicy. Parafia oferuje także opiekę duszpasterską i wsparcie duchowe dla wszystkich potrzebujących pomocy Jezusa Chrystusa na co dzień. Dzięki pracy księdza proboszcza oraz licznych wolontariuszy życie religijne tutaj kwitnie żywo każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *