Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mielcu – rzymskokatolicka parafia w Mielcu położona jest w dekanacie Mielec-Południe. Parafia jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Część koncertów (w początkowych edycjach wszystkie) odbywa się na organach kościoła tej parafii.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Mielec Południe

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu – więcej informacji

Województwo
 podkarpackie

Siedziba

Mielec

Adres
ul. ks. Henryka Arczewskiego 139-300 Mielec

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu – Serce Wspólnoty

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu, założona w 1957 roku, jest ważnym miejscem dla lokalnej wspólnoty rzymskokatolickiej. Kościół parafialny znajduje się w centrum miasta i jest miejscem licznych mszy św oraz innych sakramentów, takich jak chrzest i bierzmowanie. Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który z pasją prowadzi wiernych przez życie duchowe.

Każdego dnia kancelaria parafialna pozostaje czynna dla parafian, oferując pomoc i wsparcie duchowe. Msze św celebrowane są regularnie, a liturgia wzbogacana homiliami pełnymi refleksji nad Ewangelią. Parafia pw działa także na rzecz edukacji katolickiej poprzez katechezę oraz różnorodne programy religijne.

Kościół nie tylko służy jako miejsce wspólnej modlitwy, ale również organizuje festyny parafialne i działalność charytatywną z udziałem wolontariatu. Dla wielu mieszkańców Mielca to miejsce ma ogromne znaczenie zarówno duchowe jak i społeczne podczas świąt takich jak Adwent czy Wielki Post.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *