Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mlecznie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Mlecznie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Lubin Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1981[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mlecznie – więcej informacji

Adres
Mleczno 659-305 Rudna

Data powołania

20 grudnia 1981

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Diecezja
legnicka

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mlecznie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mlecznie to parafia rzymskokatolicka, która od lat stanowi centrum duchowego życia mieszkańców. Kościół został założony w 1925 roku i od tego czasu nieprzerwanie służy wiernym. Codziennie odbywają się tu msze święte, a liturgia jest celebrowana z wielką starannością zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Księża prowadzą modlitwy oraz różnorodne nabożeństwa, które przyciągają wiernych z całej okolicy. Parafianie gromadzą się na mszy świętej nie tylko po to, aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie, ale również by znaleźć wsparcie duchowe i poczucie wspólnoty.

W kancelarii parafialnej można załatwić wszelkie sprawy związane z życiem religijnym – od intencji mszalnych po kwestie związane z sakramentami. Parafia dba o rozwój duchowy wszystkich swoich członków poprzez organizowanie rekolekcji oraz spotkań formacyjnych.

Kościół znajduje się w malowniczej części Mlecza i jest otwarty dla wiernych każdego dnia tygodnia. W każdą niedzielę mieszkańcy mogą uczestniczyć we mszy świętej odprawianej o różnych godzinach, co umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb rodzin.

Dzięki aktywnemu udziałowi księży oraz licznego grona wolontariuszy parafia tętni życiem przez cały rok. Organizowane są liczne wydarzenia religijne oraz kulturalne mające na celu integrację społeczności lokalnej wokół wartości chrześcijańskich i tradycji katolickiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *