Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej w dekanacie Ropa. Erygowana w 1951. Prowadzą ją księża diecezjalni.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Ropa

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim – więcej informacji

Siedziba
Uście Gorlickie

Adres

38-315 Uście Gorlickie 88

Data powołania
1951

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

Wezwanie
Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim – Serce lokalnej wspólnoty

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uściu Gorlickim to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą początku XX wieku. Kościół, będący centralnym punktem parafii, zachwyca pięknem architektury oraz wewnętrznym wystrojem. W jego wnętrzu znajduje się ołtarz główny poświęcony Matce Bożej Nieustającej Pomocy, który stanowi miejsce wielu mszy św i modlitwy wiernych.

Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikariuszem prowadzi wspólnotę parafialną przez codzienne życie duchowe. Kancelaria czynna jest dla parafian pragnących załatwić sprawy związane z sakramentami takimi jak chrzest czy bierzmowanie. Parafia organizuje również liczne wydarzenia religijne i społeczne jak festyny parafialne oraz działalność charytatywna.

Msze św odbywają się regularnie zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie internetowej kościoła. Wierni mogą uczestniczyć nie tylko w niedzielnych mszach świętych ale także podczas adwentu i wielkiego postu. Dla dzieci i młodzieży oferowana jest edukacja katolicka poprzez katechezę prowadzoną przez wykwalifikowanych nauczycieli religii.

Wspólnota angażuje się również w wolontariat oraz różnorodne formy wsparcia potrzebujących. Kaplica boczna służy jako miejsce cichej modlitwy indywidualnej oraz spowiedzi przed każdą mszą świętą. Parafianie aktywnie biorąc udział we wspólnych liturgiach budują silne więzi międzyludzkie oparte na wartościach chrześcijańskich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *