Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Gryfów Śląski w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr lic. Paweł Opala. Erygowana w 1959[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Gryfów Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach – więcej informacji

Siedziba
Rząsiny

Adres

Rząsiny 99
59-620 Gryfów Śląski

Data powołania
1 lipca 1959

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr lic. Paweł Opala

Wspomnienie liturgiczne
16 listopada

 

Historia Parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach

Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach, znana także jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XIX wieku. Kościół, będący sercem wspólnoty, został uroczyście otwarty i poświęcony w 1895 roku. Od tamtej pory jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii mszy świętej.

W dni powszednie wierni mogą uczestniczyć we mszach o różnych porach dnia. W niedzielę zaś kościół gromadzi licznych parafian na wspólnym celebrowaniu Eucharystii. Księża z oddaniem prowadzą wiernych przez życie duchowe, organizując również liczne spotkania i wydarzenia religijne.

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie, umożliwiając załatwienie spraw intencji mszalnych czy innych formalności związanych z życiem parafialnym. Parafia nie tylko dba o duchowy rozwój swoich członków, ale także angażuje się społecznie na rzecz lokalnej społeczności.

Miejsce to jest pełne życia i serca Jezusa Chrystusa bije tu mocno każdego dnia. Zawsze można znaleźć chwilę spokoju na modlitwę czy rozmowę z księżmi obecnymi w domu parafialnym. Parafia Matki Bożej Ostrobramskiej w Rząsinach to prawdziwa oaza dla dusz poszukujących pokoju i bliskości Boga.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *