Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jerzy Adamczewski. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1972 roku[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu – więcej informacji

Siedziba
Bolesławiec

Adres

ul. Ptasia 5
59-700 Bolesławiec

Data powołania
1 stycznia 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wspomnienie liturgiczne
Matki Bożej Różańcowej

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu – serce lokalnej społeczności

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma długą i bogatą historię. Kościół został założony w 1905 roku i od tego czasu pełni ważną rolę duchową dla mieszkańców miasta. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni gromadzą się na modlitwę oraz uczestniczą we wspólnej liturgii.

Księża prowadzący parafię angażują się nie tylko w sprawy religijne, ale także społeczne. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy porady. Msza święta to centralny punkt życia każdego katolika tutaj; jej intencji towarzyszy głęboka modlitwa za całą wspólnotę.

W kościele często odbywają się różne nabożeństwa oraz spotkania grup modlitewnych, które umacniają więzi między wiernymi i pomagają im wzrastać duchowo. Jezus Chrystus jest zawsze obecny podczas każdej mszy świętej, co dodaje wszystkim zebranym otuchy i siły do codziennego życia.

Rozpoczęcie dnia od mszy pozwala wiernym na lepsze przeżywanie każdego momentu z Bogiem u boku. Parafia żywo angażuje swoich członków do aktywnego uczestnictwa zarówno we mszach niedzielnych jak i codziennych nabożeństwach oraz innych inicjatywach duszpasterskich organizowanych przez księży tej wspólnoty religijnej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *