Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Kamienna Góra Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Piotr Smoliński. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 marca 1972 r.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze – więcej informacji

Siedziba
Kamienna Góra

Adres

Plac Kościelny 2
58-400 Kamienna Góra

Data powołania
1 marca 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze – serce duchowe miasta

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze, parafia rzymskokatolicka, jest miejscem głębokiej modlitwy i duchowego rozwoju. Kościół został założony w 1905 roku i od tego czasu stanowi ważny punkt dla lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tu mszy świętej, zarówno dni powszednie jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć w liturgii oraz żywo angażować się w życie parafialne.

Kancelaria parafialna jest otwarta każdego dnia, umożliwiając załatwienie spraw administracyjnych oraz intencji mszalnych. Księża z dużym oddaniem prowadzą wiernych przez różne etapy życia religijnego, organizując liczne wydarzenia i spotkania modlitewne.

Niedziela to czas szczególny; msza święta gromadzi licznych parafian chcących wspólnie oddać cześć Jezusowi Chrystusowi. Parafia ta nie tylko oferuje codzienne mszy świętej ale także dba o rozwój duchowy swoich wiernych poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *