Parafia Matki Bożej Różańcowej w Łęgu-Zamościu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Łęgu-Zamościu – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Żabno[2].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Żabno

Msze święte

niedziela i święta: 06:000, 14:30, 18:00, 20:00

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Łęgu-Zamościu – więcej informacji

Adres
ul. Kościelna 1233-131 Łęg Tarnowski

Wyznanie
katolickie

Diecezja
tarnowska

Dekanat
Żabno

Kościół parafialny
Kościół Matki Bożej Różańcowej w Łęgu-Zamościu

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Łęgu-Zamościu – serce wspólnoty

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Łęgu-Zamościu, założona w 1950 roku, jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w regionie. Kościół, będący centralnym punktem parafii rzymskokatolickiej, przyciąga wiernych na msze św., które odbywają się codziennie o różnych godzinach. Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który wraz z wikarym prowadzi liturgię i homilie. Parafianie chętnie uczestniczą we wspólnej modlitwie oraz sakramentach takich jak chrzest czy bierzmowanie.

Kancelaria czynna przez cały tydzień umożliwia załatwienie wszelkich spraw związanych z intencjami mszalnymi i katechezą. Wspólnota parafialna organizuje liczne wydarzenia: od festynów po działalność charytatywną i wolontariat. Kościół posiada piękną kaplicę oraz ołtarz zdobiony misternymi detalami artystycznymi.

W okresie adwentu i wielkiego postu parafia pw Matki Bożej Różańcowej staje się miejscem szczególnych nabożeństw przygotowujących wiernych do świąt kościelnych. Edukacja katolicka prowadzona jest na wysokim poziomie dzięki współpracy z diecezją oraz archidiecezją.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *