Parafia Matki Bożej Różańcowej w Okmianach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Okmianach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chojnów w diecezji legnickiej. Erygowana w 1953[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chojnów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Okmianach – więcej informacji

Siedziba
Okmiany

Adres

Okmiany 63
59-225 Chojnów

Data powołania
10 grudnia 1953

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Piotr Frodyma

Wspomnienie liturgiczne
7 października

 

Rozpoczęcie Parafii Matki Bożej Różańcowej w Okmianach

Parafia Matki Bożej Różańcowej w Okmianach, położona w sercu malowniczego miasteczka, ma bogatą historię sięgającą 1925 roku. To parafia rzymskokatolicka, której kościół jest miejscem codziennej modlitwy i mszy świętej. W dni powszednie odbywają się liturgie o godzinie 18:00, a niedziele są szczególnie wyjątkowe dzięki uroczystym msza świętym z udziałem licznych wiernych.

Księża z parafii dbają o duchowy rozwój swoich parafian i organizują różnorodne wydarzenia religijne oraz spotkania modlitewne. Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie dla tych, którzy potrzebują wsparcia duszpasterskiego lub chcą zamówić intencję mszy świętej.

Kościół Parafii Matki Bożej Różańcowej to także miejsce wielu sakramentów – od chrztu po śluby – które wzmacniają więzi rodzinne i wspólnotowe. Serce tej społeczności bije żywo dzięki zaangażowaniu księży oraz oddanych wiernym mieszkańcom Okmian.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *