Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Żarskiej Wsi

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Żarskiej Wsi – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Zgorzelec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Zgorzelec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Żarskiej Wsi – więcej informacji

Adres
Żarska Wieś 5159-900 Zgorzelec

Wyznanie
katolickie

Diecezja
legnicka

Dekanat
Zgorzelec

Kościół parafialny
Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

Wspomnienie liturgiczne
24 maja

 

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Żarskiej Wsi – serce wspólnoty

Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Żarskiej Wsi to parafia rzymskokatolicka, która od lat stanowi duchowe centrum lokalnej społeczności. Kościół, będący częścią parafii, został założony w XIX wieku i od tego czasu nieprzerwanie służy wiernym. Codziennie odbywają się tu msze święte, a także różnorodne nabożeństwa liturgiczne.

W dni powszednie wierni mogą uczestniczyć we mszy świętej o poranku oraz wieczorem, natomiast niedziela jest dniem szczególnym z bogatą ofertą modlitw i ceremonii. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy informacji dotyczących intencji mszalnych.

Księża prowadzący tę parafię dbają o żywy kontakt z wiernymi oraz organizują liczne spotkania i wydarzenia integrujące wspólnotę. Parafia to nie tylko miejsce modlitwy, ale również dom dla wielu inicjatyw społecznych i charytatywnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno ci poszukujący głębokiej relacji z Jezusem Chrystusem poprzez liturgię mszy świętej, jak i ci pragnący zaangażować się bardziej aktywnie na rzecz innych ludzi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *