Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaworze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jaworze znajduje się w dekanacie jaworskim w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 26 sierpnia 1990. Mieści się przy ulicy Starojaworskiej. Kościoły znajdują się przy ulicy Starojaworskiej (stary kościół) i Wojciecha Korfantego (nowy kościół).

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jawor

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaworze – więcej informacji

Adres
ul. Starojaworska 10b59-400 Jawor

Data powołania

26 sierpnia 1990

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Jawor

Wspomnienie liturgiczne
Niedziela Miłosierdzia Bożego

 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaworze – Serce lokalnej wspólnoty

Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaworze to dynamiczna parafia rzymskokatolicka, która od lat łączy mieszkańców w modlitwie i liturgii. Rozpoczęcie jej historii sięga 1985 roku, kiedy to powstał pierwszy kościół dedykowany Jezusowi Miłosiernemu. Codziennie odbywają się tu mszy świętej, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. W niedzielę msza przyciąga tłumy wiernych z całej okolicy.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących duchowego wsparcia lub załatwienia spraw formalnych. Księża z Parafii Miłosierdzia Bożego są znani ze swojego zaangażowania i oddania służbie Bogu oraz ludziom. Liturgia jest prowadzona z serca, a modlitwa intencji wiernych zawsze znajduje swoje miejsce podczas mszy.

Dom parafialny często gości różnorodne wydarzenia religijne i kulturalne, co czyni Parafię centrum życia społecznego Jawora. Każda liturgia tutaj żywo angażuje uczestników do głębszego przeżywania wiary oraz budowania silniejszych więzi we wspólnocie chrześcijańskiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *