Parafia Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie szklarskoporębskim w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 30 czerwca 1986. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Saneczkowej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Szklarska Poręba

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

Parafia Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie – więcej informacji

Siedziba
Jelenia Góra-Jagniątków

Adres

ul. Saneczkowa 1
58-570 Jelenia Góra-Jagniątków

Data powołania
30 czerwca 1986

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Miłosierdzia Bożego w Jeleniej Górze-Jagniątkowie jest ważnym punktem na mapie duchowej regionu. Ta parafia rzymskokatolicka rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku, kiedy to poświęcono kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Codziennie odbywają się tu msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia jest celebrowana z zaangażowaniem przez miejscowych księży, którzy dbają o żywość modlitwy i intencji wiernych.

Kościół parafialny znajduje się u stóp Karkonoszy, co dodaje mu niepowtarzalnego uroku i sprzyja skupieniu podczas mszy świętej oraz codziennej modlitwy. W kancelarii parafialnej można załatwić wszelkie sprawy związane z sakramentami oraz uzyskać informacje o bieżących wydarzeniach liturgicznych.

Niedzielne msze gromadzą licznych wiernych pragnących wspólnie przeżywać tajemnice wiary i spotkać Jezusa Chrystusa we wspólnocie serc. Parafia organizuje również różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz spotkania formacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców domu bożego tej okolicy.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *