Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

parafia

Proboszcz: ks. parł. Jarosław Pater mian. 1 VII 2018
Wikariusz: ks. Tomasz Sowik ks. Andrzej Kociołek pomoc duszpasterska: ks. prałat Grzegorz Kopytowski
Telefon: 42 616-01-61
Adres:
Skarbowa
2
91-473
Łódź

Strona internetowa: http://parafia-nsj-julianow.pl/
Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Łódź Radogoszcz

Msze święte

niedziela i święta: 07:00, 12:30, 15:30, 18:00
pozostałe dni:

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/najswietszego-serca-jezusowego-i-swietej-marii-malgorzaty-alacoque

Lokalizacja Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

 

Historia i znaczenie Parafii Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi to miejsce o niezwykłym znaczeniu dla wiernych. Jej historia rozpoczyna się wiele lat temu, kiedy to pierwsze kamienie fundamentów kościoła zostały położone. Od tamtego czasu parafia stała się domem dla wielu parafian, którzy znajdują tu schronienie, modlitwę i wsparcie.

W dni powszednie jak i niedziele, świątynia ta jest miejscem spotkań z Bogiem podczas mszy św. W okresie wakacyjnym również nie brakuje wiernych – parafia tętni życiem przez cały rok. Każda niedziela przynosi nowe intencje oraz nabożeństwa, które są integralną częścią funkcjonowania naszej parafii.

Parafia św. Marii Małgorzaty Alacoque ma także bogatą historię do opowiedzenia. Jej patronka jest bowiem postacią o dużej sile duchowej – jej życie było pełne pokory i miłości do innych ludzi.

Aktualności oraz cmentarz parafialny Parafii Najświętszego Serca Jezusowego

Aktualności związane z działalnością Parafii Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi są zawsze pełne ważnych informacji. Zarówno msze święte, jak i inne uroczystości są starannie planowane i ogłaszane z wyprzedzeniem. W czerwcu 2024 roku odbędzie się na przykład szczególna msza św., której szczegóły będą podane bliżej daty.

Cmentarz parafialny jest równie ważnym elementem życia parafii. To miejsce spoczynku wielu wiernych, którzy byli częścią tej społeczności. Spowiedź odbywa się regularnie w kościele, a także możliwe jest skorzystanie z sakramentu pokuty na cmentarzu.

W piątki oraz środy wierni mogą uczestniczyć w dodatkowych modlitwach oraz nabożeństwach dedykowanych specjalnym intencjom. To okazja do pogłębienia swojej wiary oraz lepszego poznania ewangelii.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque to miejsce, które łączy ludzi różnych pokoleń przez wspólną modlitwę i cele duchowe.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *