Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie

parafia

Proboszcz: ks. Krzysztof Jałowiecki
Telefon: 43 675-28-67
Adres:
Wiewiórczyn, W. Witosa
8
98-100
Wiewiórczyn (pow. łaski)

Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Łaski

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30
pozostałe dni: 8:00, 15:30

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/najswietszego-serca-jezusowego-2

Lokalizacja Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie

 

Historia i aktualności Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie to miejsce, które łączy parafian od wielu lat. Jej historia jest bogata i pełna ważnych wydarzeń. To tutaj, każdego dnia powszedniego oraz niedzielę, odbywają się msze święte – momenty skupienia i modlitwy dla wszystkich wiernych.

W czerwcu 2024 roku obchodzimy kolejną rocznicę powstania naszej parafii. Ta uroczystość zawsze przyciąga wielu parafian, którzy pragną wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Msza św., która jest centralnym punktem obchodów, celebrowana jest z ogromnym namaszczeniem.

Aktualności dotyczące życia Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie są regularnie publikowane na stronie internetowej parafii. Możemy tam znaleźć informacje o nadchodzących nabożeństwach oraz intencjach mszy św., które są sprawowane zarówno podczas dni powszednich jak i niedzielę.

Msze święte i inne nabożeństwa w naszej parafii

Msza św., jako najważniejsza część życia każdej parafii, odbywa się codziennie. W naszej parafii, w dni powszednie msza św. sprawowana jest rano, natomiast w niedziele i święta – kilkakrotnie podczas dnia.

W okresie wakacyjnym parafia organizuje dodatkowe nabożeństwa dla dzieci i młodzieży. To ważny element budowania wspólnoty parafialnej i kształtowania duchowości najmłodszych.

Spowiedź to kolejna istotna część życia Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie. Sakrament ten udzielany jest przed każdą mszą św., a także na indywidualne prośby wiernych.

Na terenie naszej parafii znajduje się również cmentarz parafialny, miejsce wiecznego spoczynku wielu pokoleń mieszkańców Wiewiórczyna. Cmentarz ten jest zawsze otwarty dla odwiedzających, którzy pragną modlić się za swoich bliskich.

Oprócz regularnych mszy świętych oraz spowiedzi, oferujemy również różnego rodzaju nabożeństwa: nowennę do Miłosierdzia Bożego (piątki), adorację Najświętszego Sakramentu (środy) czy Droga Krzyżowa (poniedziałek). Każde z nich ma na celu umocnienie wiary oraz zbliżenie do ewangelii.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *