Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Ostrobramskiej w Sosnówce

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Ostrobramskiej w Sosnówce – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Mysłakowice w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Robert Kocioła.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Karpacz

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Ostrobramskiej w Sosnówce – więcej informacji

Siedziba
Sosnówka

Adres

ul. Szkolna 2
58-564 Sosnówka

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Karpacz

Wezwanie
Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Ostrobramskiej

 

Historia i współczesność Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Ostrobramskiej w Sosnówce

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Ostrobramskiej w Sosnówce jest jednym z ważniejszych miejsc kultu religijnego w regionie. Założona została w 1923 roku, a jej kościół stanowi serce życia duchowego lokalnej społeczności. Codziennie, zarówno dni powszednie jak i niedziele, odbywają się tu msze święte oraz liturgia. Księża prowadzą modlitwę za intencji wiernych, a kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia.

W każdą niedzielę wierni gromadzą się na mszach świętych celebrowanych z wielką żywością. Kościół ten jest znany nie tylko ze swojej bogatej historii, ale również z aktywnego udziału we wspólnocie parafialnej. Wierni mogą uczestniczyć we mszy codziennie oraz skorzystać z porad duchowych oferowanych przez księży.

Rozpoczęcie każdego dnia od modlitwy daje parafianom siłę do dalszych działań. Parafia rzymskokatolicka dba o rozwój duchowy swoich członków poprzez różnorodne formy liturgii oraz spotkania duszpasterskie organizowane w domu parafialnym.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *