Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Józef Hupa, rolę wikarego obecnie pełni ks. Marek Kościński. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1994[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu – więcej informacji

Adres
ul. Jarzębinowa 4959-700 Bolesławiec

Data powołania

27 czerwca 1994

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Bolesławiec Zachód

Wspomnienie liturgiczne
w piątek po drugiej niedzieli po Zesłaniu Ducha Świętego (Zielone Świątki)

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu – historia i codzienność

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu to miejsce o bogatej historii, sięgającej początku XX wieku. Kościół został konsekrowany 15 sierpnia 1901 roku i od tego czasu jest duchowym centrum dla licznych wiernych. Każdego dnia parafia rzymskokatolicka oferuje liczne msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Msza niedzielna przyciąga wielu mieszkańców miasta oraz okolic.

W liturgii uczestniczą nie tylko osoby starsze, ale także młodzież i dzieci, co tworzy wyjątkową atmosferę modlitwy na żywo. Kancelaria parafialna jest dostępna codziennie dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego lub administracyjnego.

Księża posługujący w parafii dbają o rozwój życia religijnego wspólnoty poprzez organizowanie różnorodnych wydarzeń takich jak rozpoczęcie nowego roku katechetycznego czy specjalne intencje mszy świętej. Domu Bożego nie opuszcza również modlitwa serca za wszystkich wiernych.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *