Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze – znajduje się w dekanacie Kamienna Góra Wschód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Ryszard Pita.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze – więcej informacji

Siedziba
Czarny Bór

Adres

ul. Główna 4
58-379 Czarny Bór

Data powołania
1958 r.

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze – historia i codzienne życie

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, która rozpoczęła się w 1925 roku. Kościół zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości na Dolnym Śląsku, otoczony przez piękne krajobrazy. Codziennie odprawiane są msze święte zarówno na dni powszednie, jak i niedziele, co umożliwia wiernym uczestnictwo w liturgii i modlitwę we wspólnocie.

Księża posługujący w parafii dbają o duchowy rozwój swoich parafian poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie oraz organizowanie spotkań modlitewnych. Wierni mają możliwość składania intencji mszalnych oraz korzystania z kancelarii parafialnej, która jest czynna od poniedziałku do piątku.

Niedziela to szczególny dzień dla tej wspólnoty – msza święta gromadzi licznych wiernych pragnących oddać cześć Najświętszemu Sercu Jezusa. Liturgia prowadzona jest z pełnym zaangażowaniem księży oraz świeckich członków parafii, co sprawia że każda msza przeżywana jest głęboko i żywo.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *