Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kunicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kunicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie prochowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Andrzej Białek. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Gwarnej w Kunicach.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Prochowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kunicach – więcej informacji

Siedziba
Kunice Legnickie

Adres

ul. Gwarna 6
59-216 Kunice

Data powołania
1958

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kunicach – historia i codzienność

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kunicach to parafia rzymskokatolicka, która rozpoczęła swoją działalność w 1920 roku. Kościół parafialny jest centralnym punktem życia duchowego mieszkańców tej malowniczej miejscowości. Mszy świętej można uczestniczyć codziennie, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia jest odprawiana z wielką starannością przez miejscowych księży.

W każdą niedzielę wierni gromadzą się na msza św., aby wspólnie modlić się do Jezusa i wyrażać swoje intencje serca. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego oraz administracyjnego.

Dom parafialny służy jako miejsce spotkań różnych grup modlitewnych oraz organizacji kościelnych. Parafia żywo angażuje się również w życie społeczne lokalnej społeczności, organizując liczne wydarzenia kulturalne i charytatywne.

Zapraszamy do odwiedzenia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kunicach, gdzie każdy znajdzie czas na refleksję, modlitwę oraz głębsze poznanie liturgii katolickiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *