Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy znajduje się w dekanacie Legnica Wschód w diecezji Legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Jan Gacek. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 września 1990. Mieści się przy ulicy Sikorskiego.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy – więcej informacji

Adres
ul. Sikorskiego 159-220 Legnica

Data powołania

1 września 1990

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Dekanat
Legnica Wschód

Wspomnienie liturgiczne
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy – historia i codzienne życie

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy to ważne miejsce dla społeczności katolickiej. Ta parafia rzymskokatolicka została założona na początku XX wieku, a jej kościół jest architektonicznym skarbem miasta. Wierni codziennie gromadzą się na mszy świętej, aby uczestniczyć w liturgii i modlitwie. Msza odbywa się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Księża prowadzący parafię dbają o duchowe potrzeby wiernych oraz organizują liczne inicjatywy duszpasterskie. Kancelaria parafialna jest otwarta niemal codziennie, umożliwiając załatwienie spraw związanych z sakramentami czy intencjami mszalnymi.

W każdą niedzielę wierni spotykają się na wspólnej modlitwie, która stanowi centralny punkt życia religijnego tej wspólnoty. Parafia żywo angażuje się również w działalność charytatywną oraz wsparcie lokalnej społeczności.

Dom Boży tej parafii to nie tylko miejsce kultu religijnego, ale także przestrzeń budowania więzi międzyludzkich oraz umacniania wiary serca każdego wiernego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *