Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie – rzymskokatolicka parafia znajdująca się w centrum Lubina, należąca do diecezji legnickiej. Pracują w niej salezjanie. Przy parafii funkcjonuje oratorium im. św. Dominika Savio, Bursa dla młodzieży męskiej oraz Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Lubin Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie – więcej informacji

Siedziba
Lubin

Adres

ul. Bolesława Prusa 4
59-300 Lubin

Data powołania
1 stycznia 1946

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Wezwanie
Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie – centrum duchowe miasta

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubinie jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w mieście. Założona została w 1923 roku, co czyni ją jedną z najstarszych parafii rzymskokatolickich na Dolnym Śląsku. Kościół, który służy jako główna świątynia parafii, charakteryzuje się piękną architekturą neogotycką i jest miejscem codziennej modlitwy dla wielu wiernych.

Msze święte odbywają się tu codziennie, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Wierni mają możliwość uczestniczenia we mszy świętej o różnych godzinach, co pozwala im dostosować swoje obowiązki do życia duchowego. Liturgia sprawowana jest z wielką starannością przez księży posługujących w tej parafii.

Kancelaria parafialna działa od poniedziałku do piątku i służy pomocą wiernym we wszelkich sprawach związanych z życiem sakramentalnym oraz intencjami mszalnymi. Parafia organizuje również różnorodne wydarzenia religijne i społeczne, które przyciągają nie tylko mieszkańców Lubina, ale także gości spoza miasta.

W każdą niedzielę kościół tętni życiem podczas uroczystych liturgii oraz spotkań wspólnotowych. To miejsce pełne serca i oddania dla Jezusa Chrystusa stanowi prawdziwe centrum duchowe dla lokalnej społeczności katolickiej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *