Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie mysłakowickim w diecezji Legnickiej. Erygowana w 1957. Jej proboszczem jest ks. Mieczysław Bętkowski.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Karpacz

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach – więcej informacji

Siedziba
Mysłakowice

Adres

ul. 1 Maja 15
58-533 Mysłakowice

Data powołania
15 lipca 1957

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach – historia i codzienność

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mysłakowicach to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Rozpoczęcie jej działalności datuje się na rok 1898, kiedy to pierwszy kościół został poświęcony. Kościół ten jest centrum duchowego życia mieszkańców, gdzie codziennie odbywają się msze święte, a księża dbają o liturgię i modlitwę wiernych.

W dni powszednie msza święta rozpoczyna się o godz. 18:00, natomiast w niedziele wierni mogą uczestniczyć we mszach o różnych godzinach porannych i popołudniowych. Kancelaria parafialna jest do dyspozycji parafian żywo zainteresowanych sprawami intencji mszalnych oraz innymi kwestiami związanymi z życiem wspólnoty.

Na przestrzeni lat Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa stała się miejscem spotkań wielu pokoleń mieszkańców Mysłakowic oraz okolicznych miejscowości. Każda niedziela przynosi nowe intencje modlitewne, a liturgia prowadzona przez księży wzbogaca duchowe życie każdego uczestnika mszy świętej.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *