Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Złotoryja, w diecezji legnickiej[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy – więcej informacji

Siedziba
Olszanica

Adres

Olszanica 86a
59-516 Zagrodno

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Złotoryja

Wezwanie
Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy – historia i codzienność

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy, założona w 1923 roku, stanowi ważny punkt na mapie religijnej regionu. Ten rzymskokatolicki kościół jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii dla lokalnej społeczności. Msza święta odbywa się tutaj zarówno dni powszednie, jak i niedziele, a wierni mogą uczestniczyć we mszy również online. Księża z parafii dbają o duchowe potrzeby parafian oraz organizują liczne inicjatywy duszpasterskie.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie, co ułatwia kontakt z duszpasterzami oraz załatwianie spraw związanych z intencją mszy czy innymi formalnościami kościelnymi. Parafianie chętnie angażują się w życie wspólnoty poprzez udział w nabożeństwach oraz akcjach charytatywnych organizowanych przez dom parafialny.

Kościół wyróżnia się nie tylko swoją historią, ale również piękną architekturą przyciągającą wielu turystów i pielgrzymów zainteresowanych życiem religijnym okolicy. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa to miejsce pełne życia duchowego i wspólnotowego zaangażowania.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *