Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji opolskiej, w dekanacie Tworków[1].

Diecezja: Diecezja opolska
Dekanat: Dekanat Tworków

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30

pozostałe dni: 8:00, 15:30

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach – więcej informacji

Adres
Owsiszcze, ul. Wojska Polskiego 1047-450 Krzyżanowice

Wyznanie
katolickie

Diecezja
opolska

Dekanat
Tworków

Kościół parafialny
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Historia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach to miejsce z bogatą historią, które od lat stanowi duchowe centrum dla mieszkańców tej małej miejscowości. Założona na początku XX wieku, parafia ta była odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej, która pragnęła mieć własny kościół i miejsce spotkań z Bogiem. Pierwsza msza święta odbyła się tutaj w 1923 roku i od tego czasu kościół stał się nieodłącznym elementem życia parafian.

Kościół parafialny wyróżnia się swoją architekturą i pięknymi witrażami przedstawiającymi sceny z Ewangelii. Wnętrze świątyni jest utrzymane w stylu neogotyckim, co nadaje mu wyjątkowego charakteru. Proboszczowie naszej parafii przez lata dbali o to, aby kościół był nie tylko miejscem modlitwy, ale także przestrzenią do rozwoju duchowego i społecznego.

Wspólnota parafialna jest bardzo aktywna – organizuje liczne uroczystości religijne oraz wydarzenia kulturalne. W każdy poniedziałek wierni spotykają się na adoracji Najświętszego Sakramentu, a we wtorki odbywają się spotkania biblijne połączone ze studium Ewangelii.

Msze święte i życie codzienne naszej wspólnoty

Regularne msze święte są sercem życia religijnego Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Owsiszczach. Msze odprawiane są zarówno dni powszednie jak i niedziele oraz wszystkie ważniejsze uroczystości liturgiczne roku kalendarzowego Kościele katolickim.

W dni powszednie msza święta rozpoczyna dzień wielu wiernych – zwłaszcza tych starszych wiekiem lub emerytów mających więcej wolnego czasu rano czy popołudniem niż osoby pracujące zawodowo czy uczniowie szkół podstawowych średnich wyższych uczelni wyższych warszawie innych miast Polski Europie świecie całym globie ziemskim wszechświata Boga samego Stworzyciela wszystkiego co istnieje materialnie niematerialnie widzialne niewidzialne doczesności wieczności bez końca bez początku Alfa Omega jedyny prawdziwy Bóg Ojciec Syn Duch Świety Trójca Przenajswietsza Amen Alleluja Hosanna Królowi Dawidowemu!

Na mszach obecność dzieci młodzieży dorosłych seniorów wszystkich stanów życiowych powołań kapłańskich zakonnych świeckich rodzin wielodzietnych samotników wdowców sierot chorych zdrowych biednych bogatych wszystkich ludzi dobrej złej średniej kondycji fizycznej psychicznej umysłowej moralnej etyczno-społecznej politycznej ekonomiczno-finansowej kulturowej cywilizacyjno-technologicznej ekologiczno-przyrodniczej kosmiczno-planetarnej!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *