Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie bieckim[1].

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Biecz

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie – więcej informacji

Siedziba
Pagorzyna

Adres

Pagorzyna 222
38-305 Lipinki

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Dekanat
Biecz

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie – centrum duchowego życia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie to wyjątkowe miejsce, gdzie wierni mogą codziennie uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz mszy świętej. Ta parafia rzymskokatolicka ma bogatą historię, sięgającą XIX wieku. Kościół, będący sercem wspólnoty, zbudowany został w 1865 roku i od tamtej pory jest miejscem liturgii oraz wielu ważnych wydarzeń religijnych.

Codziennie odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Wierni mają okazję do żywej modlitwy oraz uczestnictwa we mszach intencji różnych względów. Kancelaria parafialna czynna jest regularnie, umożliwiając załatwienie spraw formalnych związanych z życiem kościelnym.

W szczególności warto podkreślić aktywny udział parafian w życiu parafii – od pracy przy organizacji liturgii po różnorodne inicjatywy społeczne i charytatywne. Strony internetowe Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa są źródłem aktualnych informacji na temat godzin mszy świętych oraz wydarzeń specjalnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca pełnego ducha i historii!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *