Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie bieckim[1].

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Biecz

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie – więcej informacji

Pagorzyna

Pagorzyna 222
38-305 Lipinki

rzeszowska

Biecz

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie – centrum duchowego życia

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pagorzynie to wyjątkowe miejsce, gdzie wierni mogą codziennie uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz mszy świętej. Ta parafia rzymskokatolicka ma bogatą historię, sięgającą XIX wieku. Kościół, będący sercem wspólnoty, zbudowany został w 1865 roku i od tamtej pory jest miejscem liturgii oraz wielu ważnych wydarzeń religijnych.

Codziennie odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Wierni mają okazję do żywej modlitwy oraz uczestnictwa we mszach intencji różnych względów. Kancelaria parafialna czynna jest regularnie, umożliwiając załatwienie spraw formalnych związanych z życiem kościelnym.

W szczególności warto podkreślić aktywny udział parafian w życiu parafii – od pracy przy organizacji liturgii po różnorodne inicjatywy społeczne i charytatywne. Strony internetowe Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa są źródłem aktualnych informacji na temat godzin mszy świętych oraz wydarzeń specjalnych. Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca pełnego ducha i historii!