Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej – parafia rzymskokatolicka, należąca do dekanatu Ujanowice w diecezji tarnowskiej. Swoim zasięgiem obejmuje wsie Żmiąca i Kobyłczyna. Opiekę nad nią sprawują księża diecezjalni.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Ujanowice

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej – więcej informacji

Siedziba
Żmiąca

Adres

Żmiąca 113
34-603 Ujanowice,

Data powołania
1970

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

diecezja
tarnowska

Wezwanie
Najświętsze Serce Pana Jezusa

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej – serce wspólnoty

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żmiącej, założona w 1930 roku, jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. Znajdujący się tu kościół stanowi centrum parafii rzymsko katolickiej, gdzie wierni mogą uczestniczyć we mszy św oraz innych sakramentach. Proboszczem parafii jest ks. Jan Kowalski, który wraz z wikariuszem i innymi duchownymi dba o duchowy rozwój wiernych.

Świątynia posiada piękny ołtarz i zakrystię, a także kaplicę do modlitwy indywidualnej. Regularnie odbywają się tu msze św oraz katecheza dla dzieci i młodzieży przygotowująca do bierzmowania i pierwszej komunii świętej. Parafianie mają możliwość przystępowania do spowiedzi oraz uczestniczenia we wspólnych liturgiach podczas adwentu czy wielkiego postu.

Wspólnota parafialna aktywnie angażuje się także w działalność charytatywną i wolontariat. Kancelaria czynna jest codziennie, gdzie można zapisać intencje mszalne czy zgłosić chrzest dziecka. Organizowane są również festyny parafialne integrujące mieszkańców diecezji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *