Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie bieckim.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Biecz

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu – więcej informacji

Siedziba
Kryg

Adres

Kryg 70
38-304 Kryg

Data powołania
1930

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
rzeszowska

Wspomnienie liturgiczne
3 maja

 

„`html

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu – serce wspólnoty

„`

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu to dynamiczna parafia rzymskokatolicka, która od lat łączy wiernych we wspólnej modlitwie. Historia kościoła sięga początku XX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę świątyni ku czci Matki Bożej. Znajdujący się w malowniczym Krygu kościół jest miejscem codziennych mszy świętych oraz licznych liturgii.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw duchowych i administracyjnych. W niedzielę i dni powszednie wierni mają okazję uczestniczyć w mszy świętej odprawianej z intencji różnych względów.

Parafia żywo angażuje się w życie lokalnej społeczności, organizując wydarzenia religijne i kulturalne. Liturgia niedzielna przyciąga wielu mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości, tworząc atmosferę modlitwy i refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa.

Kościół pełni rolę centrum duchowego życia dla wielu rodzin, szczególnie podczas ważniejszych uroczystości liturgicznych jak Piotra i Pawła czy Boże Narodzenie. Strony internetowe parafii regularnie aktualizują informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz godzinach mszy świętych.

Dzięki pracy kapłanów oraz zaangażowaniu wiernych Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski pozostaje żywym świadkiem wiary chrześcijańskiej na terenie Krygu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *