Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu – parafia znajdująca się w diecezji rzeszowskiej w dekanacie bieckim.

Diecezja: Diecezja rzeszowska
Dekanat: Dekanat Biecz

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu – więcej informacji

Kryg

Kryg 70
38-304 Kryg

Data powołania
1930

Wyznanie
katolickie

rzeszowska

Wspomnienie liturgiczne

„`html

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu – serce wspólnoty

„`

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Krygu to dynamiczna parafia rzymskokatolicka, która od lat łączy wiernych we wspólnej modlitwie. Historia kościoła sięga początku XX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę świątyni ku czci Matki Bożej. Znajdujący się w malowniczym Krygu kościół jest miejscem codziennych mszy świętych oraz licznych liturgii.

Kancelaria parafialna otwarta jest codziennie, umożliwiając załatwienie wszelkich spraw duchowych i administracyjnych. W niedzielę i dni powszednie wierni mają okazję uczestniczyć w mszy świętej odprawianej z intencji różnych względów.

Parafia żywo angażuje się w życie lokalnej społeczności, organizując wydarzenia religijne i kulturalne. Liturgia niedzielna przyciąga wielu mieszkańców oraz gości z okolicznych miejscowości, tworząc atmosferę modlitwy i refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa.

Kościół pełni rolę centrum duchowego życia dla wielu rodzin, szczególnie podczas ważniejszych uroczystości liturgicznych jak Piotra i Pawła czy Boże Narodzenie. Strony internetowe parafii regularnie aktualizują informacje o nadchodzących wydarzeniach oraz godzinach mszy świętych.

Dzięki pracy kapłanów oraz zaangażowaniu wiernych Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski pozostaje żywym świadkiem wiary chrześcijańskiej na terenie Krygu.