Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Porąbka Uszewska[1].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Porąbka Uszewska

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy – więcej informacji

Niedźwiedza

Niedźwiedza 8
32-854 Porąbka Uszewska

tarnowska

Porąbka Uszewska

Wspomnienie liturgiczne
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 3 maja

Historia parafii pw Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy, będąca częścią diecezji rzymskokatolickiej, to miejsce o bogatej historii i tradycji. Parafia została założona w 1923 roku i od tamtej pory stanowi centrum duchowego życia lokalnej wspólnoty. Kościół parafialny, z imponującym ołtarzem i pięknie zdobioną kaplicą, jest miejscem codziennych mszy św oraz uroczystych liturgii podczas świąt takich jak Adwent czy Wielki Post.

Proboszczem parafii jest doświadczony duchowny, który razem z wikariuszem prowadzi liczne katechezy oraz przygotowania do sakramentów – chrzest, bierzmowanie czy spowiedź. Kancelaria czynna przez cały tydzień umożliwia parafianom załatwienie wszelkich formalności związanych z intencjami mszalnymi czy działalnością charytatywną.

Wspólnota parafialna angażuje się także w edukację katolicką dzieci i młodzieży oraz organizuje festyny parafialne promujące wolontariat i wspólną modlitwę. Regularnie odbywane są również spotkania modlitewne oraz homilie głoszone przez proboszcza lub zaproszonych gości – wszystko to sprawia, że życie religijne kwitnie tutaj każdego dnia.