Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Okupie Wielkim

parafia

Proboszcz: ks. Stanisław Kopeć
Telefon: 43 675-11-29
Adres:
Sieradzka
10
98-100 Łask
Okup Wielki (pow. łaski)

Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Łaski

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30
pozostałe dni: 8:00, 15:30

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/najswietszej-maryi-panny-matki-kosciola

Lokalizacja Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Okupie Wielkim

 

Poznaj historię Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Okupie Wielkim

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Okupie Wielkim to miejsce o bogatej historii i silnej społeczności. Historia tej parafii sięga kilku wieków, kiedy to pierwszy kościół został tu zbudowany. Od tamtego czasu, parafia nieustannie rośnie i rozwija się, przyciągając nowych parafian.

Kościół jest sercem naszej parafii. To tutaj odbywają się msze święte, nabożeństwa i uroczystości religijne. Architektura kościoła odzwierciedla długą tradycję wiary i modlitwy lokalnej społeczności.

Cmentarz parafialny to miejsce pamięci o tych, którzy odeszli. Każdego roku na początku listopada odbywa się uroczystość Dnia Zadusznego, podczas której pamiętamy o zmarłych.

Życie codzienne w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Dni powszednie w naszej parafii są pełne aktywności religijnych i społecznych. Msze święte są celebrowane każdego dnia – poniedziałek do piątku oraz niedziele – a także podczas specjalnych okazji, takich jak uroczystości kościelne czy święta.

W okresie wakacyjnym parafia organizuje różne wydarzenia dla młodzieży i dorosłych. To czas intensywnego życia duchowego, ale również okazja do integracji społeczności parafialnej.

Każdy piątek jest dniem modlitwy za intencje parafian. Środy natomiast są poświęcone nauczaniu Ewangelii i refleksji nad nią.

Parafia świetnie radzi sobie z aktualnościami – regularnie informuje o nadchodzących wydarzeniach i ważnych sprawach kościelnych na swojej stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

Wspólnota Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Okupie Wielkim to miejsce, gdzie wiara łączy się z codziennym życiem, a tradycja z nowoczesnością. To tutaj odbywa się msza święta czerwca 2024 roku – wyjątkowa uroczystość dla wszystkich parafian.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *