Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, Oleśnica

parafia

Postawowe informacje

ul. Wileńska 4
56-400 Oleśnica
tel: 71/314-44-60
olesnicaslw@archidiecezja.wroc.pl
olesnicaslw.archidiecezja.wroc.pl

GPS: N51.2098, E17.39513
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Oleśnica – wschód

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.00, 7.15 (szpital), 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
dni powszednie: 6.30 (IX-VI), 7.15, 18.00

Więcej informacji na temat parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, Oleśnica

Proboszcz:   Ks. Mariusz BĄKOWSKI – ust. 2023
Wikariusz:   Ks. Radosław BARIASZ – ust. 2019
Ks. Łukasz Damian ULAS – ust. 2021
Ks. Sylwester ŁASKA – ust. 2023
Liczba mieszkańców:   17914
Kaplica szpitalna:   Oleśnica, pw. NMP Częstochowskiej
Kaplica cmentarna:   Oleśnica (kom.)
Odpust:   16 listopada
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową, przed Adwentem
Wieczysta Adoracja:   10 lipca
Miejscowości:   Spalice (1 km), Świerzna (3 km)
Ulice:   Armii Krajowej, Balonowa, Daszyńskiego, Grabskiego, Hallera, Kazimierza Wielkiego, Kleeberga, Klonowa, Kochanowskiego, Kolejowa, Kopernika, Koszarowa, Kościuszki, Kresowa, Krzywa, Krzywoustego, Kwiatkowskiego, Kwiatowa, Lelewela, Leśna, Limanowskiego, Lotnicza, Lwowska (nr. 20-46), Maczka, Małopolna, Moniuszki, Mościckiego, Na Podkowie, Narutowicza, Otwarta, Paderewskiego, Podchorążych, Poleska, Poniatowskiego, Poprzeczna, Powietrzna, Prosta, Przyjaźni, Reymonta, Sikorskiego, Słoneczna, Spadochronowa, Sucharskiego, ks. Sudoła, Szybowcowa, Tołstoja, Trakcyjna, Wileńska, Wesoła, Wojska Polskiego (nr. 10-63), Wschodnia, Wspólna, Żwirki i Wigury
Przedszkole:   Przedszkole Nr 3, ul. Kochanowskiego 7; Przedszkole nr 4, ul. Kazimierza Wielkiego 4; Przedszkole Nr 6, ul. Kazimierza Wielkiego 7; Przedszkole „Zielona Żabka”; Przedszkole „U Kubusia Puchatka”
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 1; Szkoła Podstawowa nr 3; Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Paderewskiego 2; Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Kleeberga 4; Szkoła Podstawowa Gminna
Szkoła Średnia:   II Liceum Ogólnokształcące, ul. Wojska Polskiego 56
Opieka duszpasterska:   szpital
Cmentarz:   Oleśnica (2 kom.)
Erygowanie Parafii:   1990 r.
Księgi metrykalne:   od 1990 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Akcja Katolicka, Rada Parafialna i Duszpasterska, Wspólnota Krwi Chrystusa, Ruch Światło-Życie, chór i schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Redakcja „Bożego Siewcy”, Krąg Biblijny, Parafialny Zespół Caritas, Apostolat Zbawczego Cierpienia, Franciszkański Zakoń Świeckich, Bractwo Szkaplerzne, Wspólnota św. Charbela, Wspólnota Rodzin „Mamre”, Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Domowy KościółRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *