Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia, Oława

parafia

Postawowe informacje

pl. Św. Maksymiliana M. Kolbego 1
55-200 Oława
tel: 71/313-22-41
sanktuarium.olawa@archidiecezja.wroc.pl
sanktuariumolawa.ns48.pl

GPS: N50.94225, E17.2939
»zobacz na OpenStreetMap«

Diecezja: Archidiecezja wrocławska
Dekanat: Dekanat Oława

Godziny Mszy Św.

niedziele: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 19.00 (Sanktuarium); 8.00, 12.00 (św. Józef); 9.30 (Ścinawa Polska); 10.45 (Ścinawa)
dni powszednie: 6.30, 8.00 (sob. – św. Rocha), 9.00 (pn.-pt. – Św. Józef), 12.00 (sob.), 18.00

Więcej informacji na temat parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia, Oława

Proboszcz:   Ks. Tomasz CZABATOR – ust. 2014
Wikariusz:   Ks. Paweł SZERLOWSKI – ust. 2018
Ks. Jakub Piotr ŁUKOWSKI – ust. 2019
Ks. Kamil Ireneusz KASZTELAN – ust. 2020
Liczba mieszkańców:   9520
Kościół filialny:   Oława, pw. św. Józefa Oblubieńca NMP; Oława, pw. św. Rocha (kościół udostępniony do liturgii obrządku bizantyjsko-ukraińskiego); Ścinawa Polska, pw. św. Jana Chrzciciela i św. Andrzeja Świerada
Kaplica:   Ścinawa (świetlica wiejska)
Kaplica cmentarna:   Oława
Odpust:   I sobota września, 19 marca, 16 sierpnia, 13 lipca
Nabożeństwo 40-godzinne:   przed Środą Popielcową
Wieczysta Adoracja:   21 lipca
Miejscowości:   Ścinawa (3,5 km), Ścinawa Polska (3 km)
Ulice:   Borsucza, Browarniana, Brzeska, Dzierżonia, Gazowa, Janowskiego, Kamienna, Kasprowicza, pl. Kolbego, Kolejowa, Kościelna, Kościuszki, Krótka, Kwiatowa, Lisia, 11 Listopada, Magazynowa, 1 Maja, 3 Maja, Miarki, Miodowa, Młyńska, Niedźwiedzia, Nowodojazdowa, Pałacowa, Parkowa, Piłsudskiego, Portowa, św. Rocha, Różana, Rybacka, Rynek, Rzemieślnicza, Sarnia, Sienkiewicza, pl. Starozamkowy, Sikorskiego, Spacerowa, Wilcza, Wrocławska, Zajęcza, Zielna, Zwierzyniec Duży, Zwierzyniecka, Żołnierzy Armii Krajowej, Żołnierza Polskiego
Przedszkole:   Miejskie Przedszkole Nr 4, ul. 1. Maja 33; Przedszkole Prywatne, Zwierzyniec Duży 23
Szkoła podstawowa:   Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Żołnierzy Armii Krajowej 21; Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Rybacka 6; Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Kamienna 8; Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy w Oławie, Szkoła Podstawowa, Ścinawa Polska 26
Zespół Szkół:   Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie
Cmentarz:   Oława (2 kom.)
Erygowanie Parafii:   1973 r.
Księgi metrykalne:   od 1945 r.
Wspólnoty i Ruchy:   Żywy Różaniec, Straż Honorowa Najświętszego Serca Jezusowego, Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi, Czciciele Miłosierdzia Bożego, schola parafialna „Musica Caelesti”, schola dziecięca, Rada Parafialna, Bractwo Dobrej Śmierci, Biuro Radia Maryja, Liturgiczna Służba Ołtarza, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, nadzwyczajni szafarze Komunii św., Apostolat Margaretka, Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre”, redakcja miesięcznika „Sanktuarium Oławskie”, wspólnota neokatechumenalna, Specjalistyczna Poradnia Rodzinna przy parafii NMP Matki Pocieszenia w OławieRekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *