Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie – wchodzi w skład dekanatu Reda archidiecezji gdańskiej. Parafia obejmuje północną dzielnicę miasta – Rekowo Dolne oraz Rekowo Górne, cześć Gminy Puck. Powstała 1 sierpnia 1986 roku dekretem ówczesnego biskupa chełmińskiego Mariana Przykuckiego. W sierpniu 1986 roku przy ulicy Kościelnej wybudowano kaplicę parafialną. Kościół parafialny został wybudowany w latach 1986–1989 w stylu nowoczesnym.

Diecezja: Archidiecezja gdańska
Dekanat: Dekanat Reda

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 7:00, 15:00

 

Parafia Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Redzie – więcej informacji

Siedziba
Reda

Adres

ul. Kościelna 18
84-240 Reda

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
gdańska

Dekanat
Reda

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *