Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Rzepienniku Biskupim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rzepienniku Biskupim – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie ciężkowickim.

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Ciężkowice

Msze święte

niedziela i święta: 7:30, 14:30, 18:00

pozostałe dni: 8:00, 16:30

Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Rzepienniku Biskupim – więcej informacji

Siedziba
Rzepiennik Biskupi

Adres

33-163 Rzepiennik Strzyżewski
Rzepiennik Biskupi 274,

Data powołania
1347

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
tarnowska

 

Historia i życie Parafii Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Rzepienniku Biskupim

Parafia Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Rzepienniku Biskupim ma bogatą historię, sięgającą XVIII wieku. Jest to parafia rzymskokatolicka, która odgrywa kluczową rolę w duchowym życiu mieszkańców. Kościół jest miejscem wspólnej modlitwy, gdzie wierni uczestniczą regularnie w mszy świętej. Proboszczem parafii jest ksiądz Piotr Kowalski, który z oddaniem prowadzi swoją posługę.

Msze święte odbywają się codziennie na dni powszednie oraz szczególnie uroczyście w niedzielę i inne święta kościelne. Liturgia jest przygotowywana z wielką starannością, aby każdy mógł poczuć bliskość Jezusa i odnaleźć spokój ducha.

Parafia oferuje również możliwość uczestniczenia we mszy świętej na żywo przez internet dla tych, którzy z różnych względów nie mogą być obecni osobiście. Kancelaria parafialna działa aktywnie pomagając wiernym we wszystkich intencjach życia codziennego oraz duchowego rozwoju.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej parafii, gdzie można znaleźć więcej informacji o bieżących wydarzeniach i inicjatywach wspólnoty religijnej oraz planach liturgicznych na najbliższe dni powszednie i niedziele.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *