Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowcu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowcu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Chocianów w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. mgr Jan Daniel. Erygowana w 1972 roku[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Chocianów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowcu – więcej informacji

Siedziba
Chocianowiec

Adres

al. św Jana Pawła II 113
Chocianowiec
59-140 Chocianów

Data powołania
23 kwietnia 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowcu – historia i współczesność

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chocianowcu to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii, sięgającej XIX wieku. Kościół, będący sercem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy i mszy świętej dla wiernych z okolicznych miejscowości. Msze święte odbywają się codziennie oraz w dni powszednie, a także niedzielę i niedziele. Parafianie uczestniczą żywo w liturgiach oraz modlą się we wspólnych intencjach.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego czy informacji dotyczących sakramentów. Księża służą pomocą zarówno podczas mszy jak i poza nią, odwiedzając domy wiernych. Parafia nie tylko organizuje regularne nabożeństwa, ale również angażuje się w życie społeczności lokalnej poprzez różnorodne inicjatywy kulturalne i charytatywne.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej poprzedza chwila refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa oraz jego naukami, co umacnia więź z Bogiem i wspólnotą parafialną. Wierni gromadzą się na liturgię nie tylko po to by oddać cześć Bogu ale również aby budować relacje oparte na wzajemnym szacunku i miłości bliźniego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *