Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małuszowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małuszowie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Legnica Zachód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1301[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małuszowie – więcej informacji

Siedziba
Małuszów

Adres

Małuszów 14
59-424 Męcinka

Data powołania
1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Rodryg Albin

Wspomnienie liturgiczne
8 września

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małuszowie – historia i codzienność

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małuszowie to rzymskokatolicka parafia, która ma długą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii dla lokalnej społeczności. Msze święte odbywają się tutaj zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Księża prowadzący tę parafię dbają o duchowy rozwój wiernych poprzez regularne msze oraz spotkania modlitewne.

Każdego dnia można uczestniczyć we mszy świętej sprawowanej w intencji różnych potrzeb duchowych wiernych. W kancelarii parafialnej można załatwić sprawy związane z sakramentami oraz uzyskać informacje na temat życia wspólnoty. Parafia ta żyje nie tylko liturgią i modlitwą, ale również angażuje się w działalność charytatywną na rzecz lokalnej społeczności.

Rozpoczęcie każdej mszy jest momentem głębokiej refleksji nad słowami Jezusa Chrystusa. Wierni gromadzą się licznie nie tylko na niedzielną mszę, ale także podczas dni powszednich, aby razem przeżywać swoją wiarę i wzajemnie wspierać swoje serca pełne miłości do Boga oraz bliźnich.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *