Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osieku Łużyckim

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osieku Łużyckim – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji legnickiej, w dekanacie Zgorzelec[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Zgorzelec

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osieku Łużyckim – więcej informacji

Siedziba
Osiek Łużycki

Adres

Osiek Łużycki 58
59-900 Zgorzelec

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Zgorzelec

Wezwanie
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osieku Łużyckim – historia i codzienne życie

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Osieku Łużyckim to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem tej wspólnoty, jest miejscem codziennych mszy świętych oraz modlitw wiernych. Msze odbywają się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Kancelaria parafialna czynna jest codziennie, umożliwiając załatwianie spraw związanych z intencjami mszy czy sakramentami. Liturgia celebrowana przez miejscowych księży przyciąga nie tylko mieszkańców domu bożego, ale także osoby z okolicznych miejscowości.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej poprzedza modlitwa do Jezusa Chrystusa. Parafia angażuje swoich wiernych do aktywnego uczestnictwa we wspólnym życiu liturgicznym i duchowym. W niedzielę kościół tętni życiem podczas uroczystych nabożeństw transmitowanych na żywo dla tych, którzy nie mogą być obecni osobiście.

Każda liturgia to okazja do pogłębienia wiary i jednoczenia serc wokół wspólnej intencji modlitewnej. Parafianie doceniają tradycję oraz ciepłą atmosferę swojej parafii rzymskokatolickiej w Osieku Łużyckim.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *