Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warcie Bolesławieckiej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warcie Bolesławieckiej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Bolesławiec Wschód w diecezji legnickiej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Bolesławiec Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warcie Bolesławieckiej – więcej informacji

Siedziba
Warta Bolesławiecka

Adres

Warta Bolesławiecka 35
59-720 Raciborowice Górne

Data powołania
1401

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wezwanie
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

Rozpoczęcie historii Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warcie Bolesławieckiej

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warcie Bolesławieckiej to parafia rzymskokatolicka, która ma bogatą historię sięgającą XIX wieku. Kościół, będący sercem parafii, jest miejscem codziennej modlitwy i liturgii. Msze święte odbywają się tu zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni gromadzą się na mszy świętej nie tylko po to, aby uczestniczyć we wspólnej modlitwie, ale także aby oddać cześć Jezusowi.

Księża z tej parafii są znani z życzliwości i zaangażowania w życie duchowe swoich wiernych. Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego oraz administracyjnego. Każda liturgia odprawiana jest z głębi serca i intencji księży oraz wiernych.

Warto odwiedzić ten kościół nie tylko ze względu na jego historyczne znaczenie, ale również by doświadczyć żywej wiary wspólnoty lokalnej. Codzienne msze święte dają możliwość bliskiego kontaktu z Bogiem oraz refleksji nad własnym życiem duchowym każdego dnia tygodnia od poniedziałku do niedzieli.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *