Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi – parafia rzymskokatolicka w dekanacie złotoryjskim w diecezji legnickiej. Jej długoletnim proboszczem był ks. kanonik Stanisław Śmigielski. Po jego śmierci aktualnie urzędującym proboszczem jest ks. dr Tomasz Czernik. W parafii pracuje dwóch księży wikarych. Erygowana 28 czerwca 2000. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Fryderyka Chopina.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi – więcej informacji

Siedziba
Złotoryja

Adres

ul. Chopina 1a, 59-500 Złotoryja

Data powołania
28 czerwca 2000

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *