Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi – parafia rzymskokatolicka w dekanacie złotoryjskim w diecezji legnickiej. Jej długoletnim proboszczem był ks. kanonik Stanisław Śmigielski. Po jego śmierci aktualnie urzędującym proboszczem jest ks. dr Tomasz Czernik. W parafii pracuje dwóch księży wikarych. Erygowana 28 czerwca 2000. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Fryderyka Chopina.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Złotoryja

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi – więcej informacji

Siedziba
Złotoryja

Adres

ul. Chopina 1a, 59-500 Złotoryja

Data powołania
28 czerwca 2000

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi – historia i współczesność

Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Złotoryi, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XIII wieku. Kościół parafialny, będący perłą architektury gotyckiej, jest miejscem codziennych mszy świętej oraz modlitw. Msze odbywają się zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Wierni mogą uczestniczyć we mszy żywo każdego dnia tygodnia.

Księża z tej parafii dbają o duchowe potrzeby mieszkańców miasta. Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie, umożliwiając wiernym załatwienie spraw liturgicznych oraz intencji mszalnych. Parafia organizuje liczne wydarzenia religijne oraz spotkania modlitewne.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej to moment szczególnej refleksji nad życiem Jezusa i jego naukami. W niedzielę kościół jest pełen wiernych pragnących pogłębić swoją więź z Bogiem poprzez aktywny udział w liturgii i wspólną modlitwę serca.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *