Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie mysłakowickim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. dr Paweł Oskwarek. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1920.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Karpacz

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu – więcej informacji

Siedziba
Karpacz

Adres

ul. Konstytucji 3 Maja 44
58-540 Karpacz

Data powołania
1920

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Historia i codzienność Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu to wyjątkowe miejsce na mapie Dolnego Śląska. Ta parafia rzymskokatolicka została założona na początku XX wieku, a jej kościół stanowi ważny punkt duchowy dla mieszkańców i turystów. Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Msza święta rozpoczyna się zazwyczaj o godzinie 18:00, a wierni mają możliwość uczestniczenia w liturgii oraz modlitwie żywo z serca.

Kancelaria parafialna jest otwarta od poniedziałku do piątku, gdzie księża są dostępni do rozmów oraz załatwiania spraw intencji mszalnych. W niedzielę kościół gromadzi wielu wiernych pragnących wspólnie celebrować Eucharystię i pogłębiać swoją więź z Jezusem Chrystusem. Szczególnym wydarzeniem jest rozpoczęcie nowego roku liturgicznego oraz różne uroczystości związane z życiem parafii.

Domu Bożego nie opuszcza również duch modlitwy indywidualnej; każdy może znaleźć chwilę spokoju na osobistą refleksję czy rozmowę z Bogiem. Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Karpaczu to miejsce pełne historii, ale także dynamicznie rozwijające się centrum życia duchowego dla lokalnej społeczności.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *