Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej

parafia

Proboszcz: ks. Roman Piwowarczyk
Telefon: 42 211-11-99, 505-163-362
Adres:
ul. Kościelna
9
95-050
Konstantynów Łódzki (Srebrna)

Email: [
Email protected]
Diecezja: Archidiecezja łódzka
Dekanat: Dekanat Konstantynowski

Msze święte

niedziela i święta: 06:00, 12:30, 15:30, 18:30
pozostałe dni: 8:00, 15:30

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://www.archidiecezja.lodz.pl/parafia/nawiedzenia-najswietszej-maryi-panny

Lokalizacja Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej

 

Historia i urok Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej to miejsce o wyjątkowym znaczeniu dla lokalnych parafian. Ta parafia świetnie oddaje ducha polskiego katolicyzmu, łącząc bogatą historię z aktualnymi wydarzeniami religijnymi.

Założona wiele lat temu, nasza parafia stała się sercem społeczności w Srebrnej. W jej murach odbywały się nie tylko msze święte, ale także ważne uroczystości i spotkania społeczności lokalnej. Kościół jest głównym punktem orientacyjnym dla mieszkańców i gości odwiedzających miasto.

Cmentarz parafialny to miejsce o szczególnym znaczeniu dla naszej wspólnoty. To tutaj spoczywają nasi bliscy, a my możemy złożyć hołd ich pamięci podczas dni powszednich oraz podczas specjalnych uroczystości kościelnych.

Życie codzienne w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W naszej parafii życie tętni przez cały tydzień! Msze św są celebrowane każdego dnia – poniedziałek do piątku o godzinie 7:00 rano oraz dodatkowo we wtorki i piątki o godzinie 18:00. W niedziele i święta liturgiczne msze odbywają się o godzinie 7:30, 9:00, 10:30 i 12:00.

W okresie wakacyjnym plan mszy może ulec zmianie, dlatego zawsze warto sprawdzić aktualności na stronie parafii lub bezpośrednio w biurze parafialnym.

Poza Mszami Świętymi, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej oferuje również różnego rodzaju nabożeństwa oraz spotkania dla swoich parafian. W każdy piątek po Mszy Świętej odbywa się modlitwa różańcowa za zmarłych, a w każdą środę po Mszy wieczornej organizowane są spotkania formacyjne dla młodzieży.

Parafia dba także o duchowe potrzeby swoich członków poprzez regularną spowiedź oraz intencje mszalne dostępne dla wszystkich wiernych.

Zapraszamy do naszej wspólnoty! Przekonajcie się sami o wyjątkowości Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej – miejsca pełnego historii, modlitwy i życia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *