Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Janiku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Janiku – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji sandomierskiej, w dekanacie Kunów[1].

Diecezja: Diecezja sandomierska
Dekanat: Dekanat Kunów

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Janiku – więcej informacji

Adres
27-415 KunówJanik, ul. Szkolna 1

Wyznanie
katolickie

Diecezja
sandomierska

Dekanat
Kunów

Kościół parafialny
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła

 

Parafia z sercem – historia i codzienne życie

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Janiku to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Kościół został założony w 1890 roku, a jego mury pamiętają wiele pokoleń wiernych. Codziennie odbywa się tam msza święta, podczas której księża prowadzą modlitwę oraz liturgię.

W dni powszednie parafianie mogą uczestniczyć w mszy o różnych porach dnia, co umożliwia im rozpoczęcie dnia z Jezusem w sercu. W niedzielę liczba wiernych wzrasta, a kościół staje się miejscem spotkań całej społeczności.

Kancelaria parafialna czynna jest regularnie, umożliwiając załatwienie intencji mszalnych oraz innych spraw związanych z życiem duchowym. Parafia dba również o domy swoich wiernych poprzez różnorodne inicjatywy charytatywne organizowane przez księży i wolontariuszy.

To miejsce pełne żywej wiary, gdzie każdy znajdzie wsparcie duchowe oraz przestrzeń do osobistego rozwoju religijnego.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *